Przejdź do głównej treści
Herb gminy Inowrocław Gminainowroclaw.pl
BIP Gmina Inowrocław Epuap Gmina Inowrocław

Gminainowroclaw.pl
Menu nawigacyjne
  • Dokumenty i usługi
    • Wnioski i formularze
    • Nasze projekty
    • Strategie i programy
    • Współpraca z NGO
    • Program "Czyste powietrze"
    • Ogłoszenia
  • Gmina
    • Władze gminy
    • Rada Gminy
    • Biuro Rady
    • Transmisje sesji Rady Gminy
    • Struktura organizacyjna
    • Książka adresowa
    • Historia
    • Mapa gminy
    • Kontakt
  • Dla mieszkańców
    • Praca - ogłoszenia o naborach
    • Gospodarka odpadami
    • Wywóz odpadów - BLISKO
    • Pracownicy urzędu
    • Komunikacja publiczna
    • Świetlice
    • Sołectwa
    • Spotkania sołeckie
  • Aktualności
  • Komunikaty
  • Zamówienia publiczne
    • Plan zamówień
    • Przetargi
  • Turystyka
    • Historia kujaw
    • Szlaki piesze
    • Askaukalis
    • Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
    • Obiekty sakralne
    • Dworki i pałace
    • Przystań Łojewo
Powiadomienia

Ważne zmiany w zakupie środków ochrony roślin

Ważne zmiany w zakupie środków ochrony roślin

Fot.: Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Informujemy, że od 6 marca 2026 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zakupu profesjonalnych środków ochrony roślin.

Zgodnie z nimi, każdy profesjonalny użytkownik – rolnik, ogrodnik, sadownik – będzie zobowiązany do okazania ważnego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Kilka kluczowych informacji:

  • Kurs jest ważny przez 5 lat od daty ukończenia.
  • Brak aktualnego zaświadczenia uniemożliwi zakup profesjonalnych środków ochrony roślin w sklepach stacjonarnych i internetowych.
  • Szkolenia prowadzone są przez ośrodki doradztwa rolniczego.

Zachęcamy wszystkich użytkowników profesjonalnych środków ochrony roślin do jak najszybszego ukończenia kursu lub odnowienia ważności zaświadczenia, aby uniknąć problemów przy zakupie produktów niezbędnych do prowadzenia działalności rolniczej i ogrodniczej.

KURS_INFO

Data utworzenia: 3 marca 2026

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2026

Utworzył: Roman Gimiński

Źródło: Wydział Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska

Powiązane artykuły

Wszystko gotowe na pierwszy dzwonek. Jutro nowy rok szkolny 2026/2027
Wszystko gotowe na pierwszy dzwonek. Jutro nowy rok szkolny 2026/2027
31 sierpnia 2026
Dożynki Wojewódzkie w Rypinie i srebrno dla sołectwa Kłopot
Dożynki Wojewódzkie w Rypinie i srebrno dla sołectwa Kłopot
30 sierpnia 2026
Ostatnia sobota sierpnia pełna spotkań, tradycji i dobrej energii
Ostatnia sobota sierpnia pełna spotkań, tradycji i dobrej energii
29 sierpnia 2026

Najnowsze komunikaty

PSZOK w Kruśliwcu - godziny pracy we wrześniu
Zwrot akcyzy dla rolników – ważna informacja o terminie składania wniosków
Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów inwestycji polegających na likwidacji źródeł niskiej emisji
Konsultacje społeczne – „Bursztynowa Przystań”
31 sierpnia Urząd Gminy Inowrocław będzie nieczynny
INFORMACJA – 14 sierpnia CUO będzie nieczynne
Wójt Gminy Inowrocław ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Marcinkowo
OGŁOSZENIE O REKRUTACJI DO PROJEKTU
Adaptacja budynku na potrzeby miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Inowrocław
Komunikat o godzinach pracy PSZOK Kruśliwiec w sierpniu

Najnowsze aktualności

Wszystko gotowe na pierwszy dzwonek. Jutro nowy rok szkolny 2026/2027
Dożynki Wojewódzkie w Rypinie i srebrno dla sołectwa Kłopot
Ostatnia sobota sierpnia pełna spotkań, tradycji i dobrej energii
Kolejny krok w zawodowej drodze. Nauczyciele z Gminy Inowrocław odebrali akty mianowania
Święto Lotnictwa Polskiego w 56. Bazie Lotniczej - z dumą o tych, którzy służą wysoko nad nami
Usłyszysz alarm – będziesz wiedzieć, co robić. Strażacy OSP zapraszają na praktyczny trening bezpieczeństwa
Komendant Powiatowy PSP pogratulował nowym władzom gminnych struktur ZOSP RP
Z Łojewa do Kruszwicy biegiem - przed nami IV Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior
Sobota pełna tradycji, muzyki i dobrej zabawy. Aż 9 wydarzeń w gminie Inowrocław
NA ROWERZE przez trzy gminy! Dołącz do wyjątkowej wycieczki

Przydatne linki

Mapa Gminy
Kalendarz wójta Gminy Inowrocław
Centrum Integracji Społecznej
Centrum Usług Społecznych
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach
Gminny Zakład Komunalny w Kruśliwcu
Kalendarium Gminy Inowrocław
Strategia Rozwoju Gminy Inowrocław 2024 - 2030
Budżet Gminy Inowrocław
Platforma zakupowa
Bezpłatne sms-y prosto z Urzędu Gminy Inowrocław
Rejestr Informacji o Środowisku
SIMGI
Planowanie przestrzenne
Gminainowroclaw.pl
BIP Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Struktura organizacyjna Kontakt

Herb Gminy Inowrocław
Urząd Gminy Inowrocław
ul. Królowej Jadwigi 43
88-100 Inowrocław
+48 52 355 58 10 +48 52 357 02 51 +48 52 354 04 90
Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek: 7:30-15:30
Wtorek: 7:30-17:00
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-14:00
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2025 | Realizacja: blulink.pl
Bądź na bieżąco z Gminą!

Włącz powiadomienia push, aby otrzymywać informacje o ważnych komunikatach Gminy Inowrocław.

  • Tylko ważne komunikaty
  • Możesz wyłączyć w każdej chwili
  • Nie zbieramy danych osobowych
Szczegóły w Polityce Prywatności